Jak vybrat kiteboard

VÝBĚR KITEBOARDU

Jak vybrat kiteboard karlin

 

Jaký kiteboard si můžete vybrat? Jakou velikost? Jaký typ, a dokonce i značku? to jsou hlavní otázky, které vznikají v mysli začinajiciho se jezdce. Odpověď na teto otázky se pokusíme zodpovedet v nasledujicim článeku kde budeme podrobně vysvětlovat, jaké desky existují a jak je správně zvolit.


Pokud se podíváte na začátek éry kitesurfingu, pak všemy známý fakt,  začal s jednosměrnými deskami, nazývali se také directional později rozvinutými obousměrnými (Twin Tip), které dnes převládají v moderním kite surfingu. Dobrou zprávou je, že můžete mít obě verze, mají své výhody za různých podmínek.

d49482a5ad841c04a3bb5ac5cb21afbb

TYPY KITEBOARDU :

 

Twin-Tip - nejběžnější typ desky, vhodný pro Freestyle, Wakestyle a Freeride. Jsou-li spojovací prvky "Rad Pady", upevnění na popruzích.

Wake-style - na první pohled stejný jako Twin Tip , ale existují určité rozdíly. Je to tuhší, větší rocker, upevnění je vyrobeno ve formě bot. Kiteboard se používá hlavně na Wake parku při jízdě po překažkach, nebo při chyceni šnurovou za člun.

Wave - deska vypadající jako surf, ale optimalizovaná pro kitesurfing pomocí spojovacích prostředků vytvořených ve formě smyček.

Race - jednosměrná deska, optimalizovaná pro rychlost, má delší finy. 
 placebo_v6_41-438x721